Strona użytwa plików cookies. Akceptuję

O nas

Jak jest teraz…

Nie będziemy pisać o tym, że ta praca to dla nas przyjemność.
Nie będziemy pisać, że w prowadzenie AlternatywaCafe wkładamy całe swoje serce.
Nie będziemy pisać, że kto raz do nas zawitał, często wraca ze swoimi przyjaciółmi.
Nie będziemy pisać, że każdy Gość, który nas odwiedza, jest przyjacielem naszej Alternatywy i zawsze czekamy na niego.

Nie będziemy pisać, że czekamy na Ciebie, bo to już wiesz :)

Przytoczymy słowa człowieka, który zna nas od lat:

“Wiesz, na czym polega urok AlternatywaCafe? Na tym niepowtarzalnym klimacie, który – nieporównywalny do żadnego ze znanych miejsc – sprawia, że czujesz się jak u siebie. Tak po prostu.
Wchodzisz do ciepłego, przyjaznego lokalu. Zza baru witają Cię uśmiechnięte twarze. Oryginalny wystrój miejsca przyciąga Twój wzrok. Przyszedłeś pogadać na spokojnie ze znajomymi? Idziesz do małej salki, gdzie nikt Wam nie przeszkadza. Przyszedłeś na randkę? Usiądziecie na wygodnej kanapie i miło spędzicie czas. Przyszedłeś z kumplem/kumpelą na piwo, pośmiać się i pobawić? Siadacie przy barze i umieracie ze śmiechu słuchając, jak za barem żartuje Bazyl, jak przekomarza się z Paulą, albo jak dyskutują Madzia z Dorotą. Muzyka gra, a Ty, co byś nie robił w tym miejscu, jesteś zadowolony i czujesz się, jakbyś znał to miejsce od lat – i jakby wszyscy znali Ciebie.

To jest właśnie AlternatywaCafe. W tym miejscu naprawdę można się zakochać”

 

Jak było wcześniej…

Alternatywa Cafe powstała w sercu stolicy na Smolnej 36. Powstała zaledwie w 4 dni z pomocą Justy i moich rodziców, Agi, Damiana, Kasi i Remka. Tworzyłem ją z myślą o Przyjaciołach oraz o ludziach, którzy doceniają wyjątkowość a nie komercyjne sieciówki. Wszystko, co się w niej znajdowało wykonaliśmy własnoręcznie, co sprawiało, że była wyjątkowa nie tylko dla nas, ale jak się później okazało dla wielu gości, mawiali ? Miała niewytłumaczalną atmosferę? I tak w ciągu roku udało nam się zdobyć miano jednego z bardziej klimatycznych miejsc w stolicy.Z czasem rodzina Alternatywy powiększała się i rosła w siłę. Do zespołu dołączył Adaś i Kasia, a także sunia LARA.

W wakacje ruszyliśmy z wernisażami i wystawami. Aby zwiększyć liczbę miejsc do siedzenia przerobiliśmy grotę solną na salkę dla niepalących. Szybko zdobyła tytuł ulubionej salki, choć i tak czerwona kanapa w toalecie okazała się hitem nie do przebicia.Przyjaciół Alternatywy przybywało, miejsca niestety nie. Dodatkowo regularnie uprzykrzała życie i ograniczała pomysły sąsiadka.

Na początku roku podjąłem decyzje o zamknięciu Alternatywy. I wtedy zjawił się Piotr, który namówił mnie na przeniesienie zamiast likwidacji. Zaczęliśmy poszukiwania nowego lokalu, zresztą nie tylko my, szukali wszyscy. Było ciężko, ale na początku lutego znaleźliśmy obecne miejsce. Było zrujnowane, ale miało to “coś”. Mimo krótkiego czasu podjęliśmy decyzje, że to będzie nowa lokalizacja Alternatywa Cafe, rozpoczęła się walka z czasem. Po zaledwie 14 dniach gruntownego remontu autokarami odjechaliśmy ze Smolnej zamykając po raz ostatni drzwi starej Alternatywy…

ROBI

Alternatywa Cafe
Marszałkowska 2
00-581 Warszawa 
tel. +48 791-590-296
e-mail: kontakt@alternatywa-cafe.pl

 

Wykonanie: www.kumit.pl